Transport pomorskie

Transport towarów w województwie Pomorskim należy do bardzo dobrze rozwiniętych usług m.in poprzez miasta portowe takie jak Gdańsk, które pod względem handlu są bardzo rozwiniętymi miejscami na mapie Polski. Przyczynia się do tego również 169 kilometrów wybudowanych autostrad oraz 1800km dróg, przekłada się to na 5 miejsce w Polsce. Warto wspomnieć również o bardzo istotnym wpływie „transportowych bram regionu”, którymi nazywane są porty morskie w Gdyni i Gdańsku. Każdego roku placówki te zwiększają swoje przeładunki względem roku poprzedniego, co świadczy o rozwoju transportu w województwie pomorskim.

Transport Gdańsk

W 2019 r. wszystkimi rodzajami transportu przewieziono 2 220,7 mln ton ładunków, tj. o  1,3% więcej niż przed rokiem i wykonano pracę przewozową na poziomie 477,1 mld tonokilometrów, tj. o 2,1% większą niż przed rokiem. Zanotowano wzrost przewozów ładunków w transporcie samochodowym i lotniczym, natomiast spadek – w transporcie kolejowym, rurociągowym, żegludze śródlądowej i  żegludze morskiej, co miało również odzwierciedlenie w  pracy przewozowej, która zwiększyła się jedynie w transporcie samochodowym i lotniczym. W roku 2020 podczas pandemii ciężko oszacować dokładne wyniki, ponieważ mają na nie wpływ m.in. decyzje rządu. Obecnie można tylko stwierdzić, że tendencja względem roku poprzedniego będzie spadkowa.

Usługi transportowe pomorskie

W Województwie Pomorskim istnieje wiele firm transportowych zajmujących się transportem i jego podkategoriami m.in.: transportem towarów drobnicowych od 30kg do 24 ton, ładunków częściowych, okien, materiałów budowlanych, maszyn budowlanych, maszyn rolniczych, transportem ekspresowym lub ponadgabarytowym. Wszystkie te usługi są również międzynarodowe i korzystają z nich zazwyczaj firmy. Dla klienta prywatnego pomorskie firmy transportowe oferują: transport busem do 1,5 tony, plandeki i firanki nawet do 25 ton ładowności, zestawów przestrzennych czy chociażby chłodnie, których ładowność może wynosić nawet 22 tony.

Firma transportowa Gdańsk

W Gdańsku mamy dostęp do wielu usług firm transportowych, które chętnie pomogą nam w potrzebie. Nasza firma logistyczna ma wieloletnie doświadczenie w transporcie towarów na rynku krajowym i międzynarodowym, ponieważ działa nieprzerwanie od 1996 roku. Jeśli chodzi o transport kolejowy, lotniczy lub morski, warto zapoznać się z usługami innych firm z regionu oferujące tego typu usługi transportowe Gdańsk.

Firma transportowa pomorskie

Na terenie Województwa Pomorskiego stacjonują i działają wielkie firmy transportowe specjalizujące się w transporcie towarów w wielu kategoriach. Jedną z takich firm jest nasze przedsiębiorstwo, którego działania obejmują obszar pomorza. Spółka działa na terenie całego kraju, ogromny zasięg dostaw nie dotyczy jedynie Polski. Mieszkańców województwa pomorskiego, którzy rozważają chęć rozszerzenia swojej działalności o handel zagraniczny, zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą. Już na podstawie kilku danych, takich jak miejsce i czas załadunku i rozładunku oraz parametrów towaru i jego specyfiki firmy określą cenę usług oraz ich zakres. Co bardzo ważne, na terenie Województwa Pomorskiego oraz na terenie Gdańska jest więcej firm, które kompleksowo podejdą do każdego klienta i doradzą najkorzystniejsze rozwiązanie.

Transport ładunków ponadgabarytowych Gdańsk

Transport ponadgabarytowy obejmuje przewóz ładunków, których wielkość i masa przekraczają dozwolone prawnie normy poruszania się po drogach krajowych lub międzynarodowych. Żeby zamknąć przewóz ładunków ponadgabarytowych w pewnych konkretnych ramach, za transport ponadnormatywny uznaje się ładunki, którego wymiary przekraczają: 16m długości, 4m wysokości, 2,5m szerokości, ciężar całkowity 42 tony. Usługami transportu ładunków ponadgabarytowych zajmuje się wiele firm. Najważniejsze w takiego typu przewozach jest doświadczenie i punktualność. Pomorskie firmy jak mało które ze względu na liczne porty i zlecenia, mają wiedzę jak bezpiecznie przewozić wielkie ładunki.

Nasza profesjonalna firma transportowa działa kompleksowo. Oferujemy usługi jak: transport ładunków niebezpiecznych, transport wymagający temperatury kontrolowanej, transport ponadgabarytowy, transport przeprowadzki, przewóz osób na terenie Trójmiasta i wiele innych działań dostosowanych do oczekiwań stałych oraz nowych klientów.

Świadczymy kompleksowe usługi transportowe na terenie całej Polski i Unii Europejskiej. Chcesz poznać szczegóły? Napisz na adres e mail lub zadzwoń.

Dodatkowe informacje: